Eger, hőszigetelt üvegek cseréje. Összesen 130 m2.
Az üveg egy olyan szervetlen összetételű keverékanyag, ömledék, amely hűtés hatására rideggé válik, kristályosodás nélkül.
A távtartó a két üvegtábla közötti merevítő. Anyaga lehet, alumínium, műanyag, acél, rozsdamentes acél, illetve egyedi technológiával felhordott termoplasztikus anyag.
Két üveglapot egy alumínium távtartó léc segítségével ragasztanak össze és a köztes légrést gázzal töltik ki. Az így kapott dupla rétegű üveget nevezzük hőszigetelő üvegnek. A két üveg közötti távtartó lécet páraelszívó golyócskákkal töltik fel, majd butil anyagot helyeznek rá, aminek segítségével rögzítik a két üveglapot. Majd a távtartó mögé két komponensű ragasztó réteget húznak.
Ha a két üveglap közötti teret rossz hővezetési tulajdonságú nemesgázzal (argon, kripton) töltjük fel, jelentősen javíthatjuk a hőszigetelést.
Az üvegeket funkcionalitásuk szerint érdemes a különböző égtájakra kiválasztani. Az északi-keleti oldalon érdemes a légybevonatos (low-e) hővédő üvegszerkezeteket alkalmazni, míg délen és nyugaton a már napvédelemmel kombinált „multifunkciós” üvegek használata javasolt.
Egy üveget akkor kell zámolni, ha az abszorbciós (EA) értéke nagyobb, mint 50 %. Ilyenkor az üvegek már olyan sok napenergiát nyelnek el, hogy megnő a kockázata a spontántörésnek.
Egy üveget akkor kell edzeni, ha az abszorbciós (EA) értéke 60 % felett van. Ilyenkor az üvegek már akkora mennyiségű napenergiát nyelnek el, hogy fokozottan megnő a spontántörés kockázata.
Forduljon hozzánk bizalommal és kérdezze meg, amit tudni szeretne!
Fej feletti üvegezésnél a szigetelő szerkezet belső oldala mindig laminált üveg, így egy esetleges felülről érkező becsapódás következtében, ha az üvegszerkezet betörik, a belső üveg meggátolja az üvegszilánkok lepergését a belső tér felé.
Mindig kívülről, befele haladva, tehát a Nap irányából, haladva a beltér felé.
Igen, a szilikon egy két komponensű UV-álló, gázzáró anyag, főleg strukturális üvegfalak beépítésénél használatos.
Igen, a trapéz, háromszög, sokszög formákhoz szükséges megadni a főbb paramétereket, egyéb nem szimmetrikus alakokhoz sablon alkalmazható.
A lágy és a félkemény bevonatos üvegek bevonata érzékeny a környezeti hatásokra, oxidálódik. Ezek az üvegek kizárólag szigetelő üvegszerkezetekben használhatóak. A bevonat minden esetben a hőszigetelő üvegszerkezet belseje felé néz. A lágy és félkemény bevonatos üvegek a bevonat érzékenysége miatt korlátozottan dolgozhatóak fel tovább (edzés, laminálás, csiszolás). A bevonat felhordása az alapüvegekre speciális – ún. vákumos, magnetronos eljárással történik.
A kemény bevonatos üvegek beégetett (pirolitikus) bevonattal rendelkeznek, melyet már az alapüveg gyártása során felhordanak az üveg felületére. Ez a bevonat együtt hűl ki az alapüveggel, szinte homogén egységet képez, időjárásálló, tartós felületet ad. Mono üvegként önállóan is beépíthető. A bevonat a szigetelő üvegszerkezet bármely pozíciójába helyezhető.
Az Rw értéket a különböző vastagságú üvegek (asszimetria) alkalmazásával, a légrés vastagságának növelésével vagy egy speciális hanggáló (SC, SR) fóliával laminált üveggel lehet javítani.
A 2- rétegű szerkezetek 2 párhuzamosan elhelyezkedő üveglapból és a közte lévő távtartóból áll. A 3-rétegű szerkezet 3 párhuzamosan álló üveglapból és 2 távtartó használatával készül.
Eger, hőszigetelt üvegek cseréje. Összesen 130 m2.